Čo sa deje v zákulisí ...

Autor: Petra Uličná | 10.9.2014 o 21:27 | (upravené 10.9.2014 o 21:41) Karma článku: 4,75 | Prečítané:  549x

"Máš nepriateľov ? Fajn, to znamená, že si už v živote niečo dosiahol." Eminem

Čo sa deje v zákulisí alebo kto rozpráva poza chrbát ...

Téma každému veľmi dobre známa. Niekomu možno až priveľmi. Ľudia veľmi radi závidia a ohovárajú, prípadne rozprávajú nezmysly. 

Tvrdo na niečom pracujete a konečne dosiahnete úspech. Čoho sa dočkáte? Závisti.

Urobíte niečo, čo sa vám zdá správne, ale niekomu nie. Čo vás čaká a neminie? Ohováračky.

A nakoniec, niečo sa stane, niekto má pocit, že to tak vôbec nebolo a čo následne nastane? Správne. Bludy kolujúce po susedoch, po známych a nakoniec po celej dedine. Sama žijem na takom mieste, kde každý vie o každom všetko. Veľakrát to vedia všetci, len nie hlavný "aktér".

Najviac, čo na ľuďoch nemám rada je, že sú schopní tak ohovárať, až sa im z úst práši. Niekto taký, čo sa už nevie prejaviť tvárou v tvár, ani nestojí za najmenšiu zmienku. Najsmutnejšie na tom je, že tí ľudia, od ktorých by ste to nikdy nečakali, urobia práve toto. A ešte sa vám s kľudom a čistým svedomím pozerajú do očí. 

Mne osobne je jedno čo o mne koluje a čo kto rozpráva. Pravdu vie Boh, viem ju ja a moji najbližší. To čo rozprávajú susedia alebo ktokoľvek iný ma trápiť nemusí.

Ohováranie je úbohé, hlúpe a pokrytecké. A vždy sa nájde osoba využívajúca túto praktiku. Ja len nerozumiem tomu, čo týmto kto dosiahne ? Nie je jednoduchšie prísť za človekom, s ktorým mám problém a povedať mu to do očí ? Ale na to je treba mať trochu odvahy a úprimnosti. A práve tá v dnešnej dobe veľmi chýba.

Pamätajte, poznáte tvár a možno aj meno. Ale príbeh nie.

Nejaká citlivá duša sa náhodou dozvie, aké reči sa o ňom šíria a psychicky ho to položí. Naopak, niekto s prudším temperamentom príde a vybaví si to po svojom. A nemyslím si, že tzv "ohovárač" by chcel mať na svedomí niečie zdravie alebo mať na svojej tvári ozdobu s príjemným odtieňom fialovej. 

Nájdime v sebe aspoň kúsok guráže a povedzme si do očí všetko čo sa nám nepáči .. Naučme sa byť úprimní. Potom to aj na tomto svete bude vyzerať aspoň trošku inak- krajšie.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Veľký objav astronómov, ďaleké planéty môžu mať vodu aj život

V systéme Trappist-1 je sedem Zemi podobných planét. Tri z nich môžu mať oceány z tekutej vody.

KOMENTÁRE

Každý astronóm a tvorca nových liekov im pripomína, aké sú nuly

Namiesto cesty ľudstva na Mars, rozprávajú blázni o malom človeku.


Už ste čítali?